VIRÁGGAL A MÉHEKÉRT
Virágzó Családok!
Nagycsaládosként különösen fontosnak tartjuk hogy milyen Földet hagyunk gyermekeinkre, unokáinkra.
A beporzó rovarok populációinak drasztikus csökkenése súlyos következményekkel járhat a globális élelmiszerellátásban!
A vadon élő növények 80 százaléka rovarbeporzású, és a 70 legfontosabb kultúrnövényből több mint egy tucat nem hozna termést, ha nem lennének ezek az élőlények.
A Természetvédelmi Világszövetség veszélyeztetett fajokat lajstromozó Vörös listáján két poszméh faj is szerepel, és nem mellesleg az európai és észak-amerikai fajok 24 százaléka már a kihalás szélén áll.
„A poszméheket veszélyeztető tényezők közül, ahogyan a legtöbb vadon élő állatfaj esetében, leggyakrabban a megfelelő élőhelyek eltűnését szokták emlegetni. A poszméheknek tavasztól nyár végéig folyamatos méhlegelőre van szükségük, ezek azonban az intenzív művelésű agrárterületeken nem állnak rendelkezésükre, hiszen ezeken a virágos növények ugyan nagy mennyiségben, de csak időszakosan nyújtanak táplálékot.
Az intenzív mezőgazdálkodás, a kíméletlen vegyszerhasználat ezeket a fajokat sem kíméli, számuk rohamosan csökken.
„A rovarvilág szegényedése számtalan következménnyel jár. A kétéltűek, a madarak és az emlősök táplálékaként éppúgy kulcsszerepük van a rovaroknak, mint a növényi szaporodáshoz szükséges, a növényevők táplálék-utánpótlását is szavatoló pollenizációban. A vadon élő növények 80 százaléka rovarbeporzású, a madarak 60 százalékának pedig ezek az ízeltlábúak szolgálnak eleségül.
Az elmúlt 27 évben a repülő rovarok 76 százaléka eltűnt, a nyári sokaság pedig 82 százalékkal csökkent.
E környezeti hatások miatt egyre kevesebb a méh és egyre kisebb az életükhöz szükséges terület.
A méhek megmentésére hoztuk létre Zöld programunk újabb kampányát “Virágzó Családok” Virággal a méhekért néven, aminek keretében évelő tavaszi virág mixet osztunk szét, amit kertjeinkben, teraszainkon, balkonládáinkban elültetve, növelhetjük a méhek életterét. Gyermekeink figyelmét felkelthetjük e probléma viszonylag egyszerű vissza fordítására, a gondoskodás fontosságára, bolygónk és egészséges életünk ilyen irányú védelmére is.